مطالب و اطلاعیه ها

  تاریخ انتشار : ۱۱:۴۳ ۱۳۹۸/۰۱/۲۹

  دسته : اطلاعیه ها

  دفعات بازدید : 3953

سالن مطالعه برای کنکوری ها

یکی از مشکلات اساسی بیشتر  محصلان برای درس خواندن این است که به نظر آنها فضای منزل برای مطالعه مناسب نیست علت این است که معمولاً در خانه‌ها وضعیت رقابتی برای درس خواندن وجود ندارد و معمولا کارهایی که خانواده مشغول به انجام دادن آنها هستند با کار مطالعاتی از لحاظ کیفی متفاوت است همچنین در میان وابستگی های ما به ابزارهای تکنولوژی مانند تلفن همراه تلویزیون و غیره در زندگی روزمره رفت و آمد هایی که در محیط خانه انجام می‌شود مزید بر علت است در بعضی از موارد اگر خانه ساکت و آرام هم باشد مانعی برای تخیل های پی در پی دانش‌آموزان وجود نخواهد داشت اینها همه عواملی هستند که نیاز ما را به داشتن محیطی متفاوت برای مطالعه تایید می کنند.
بنابراین برای داشتن مطالعه ای پایدار با بازدهی بالا لازم است به دنبال شرایط مناسب باشیم استفاده از کتابخانه یا سالن مطالعه، راهکاری است که می تواند پاسخگوی این نیاز باشد. علاوه بر محیط مطالعه، ویژگی های فردی شاخصی مهم برای مطالعه مناسب می باشد معمولا افراد برون گرا در اماکن عمومی مطالعه راحتی خواهند داشت اما اشخاص درون گرا برای تمرکز و مطالعه پیوسته به اتاق شخصی نیاز دارند به طوری که حتی ممکن است اگر محیط عاری از سر و صدا هم باشد وجود افراد دیگر می تواند مانع تمرکز آنها شود.
از آنجا که برخی از این افراد ممکن است برای مطالعه ناچار به حضور در کتابخانه ها باشند، با به کارگیری استراتژی‌های خاصی در طراحی و ساخت جایگاه حضور افراد در محیط برخی کتابخانه ها سعی شده است که حتی الامکان از این مشکل پیشگیری شود. در این راستا میزهای مطالعه به گونه ای طراحی شده که دیوارهایی در جلوی میز و دو طرف آن تعبیه شده است که تا حدی ارتفاع دارد که تا جای امکان میدان دید افراد را از محیط اطراف مستور سازد. به علاوه، سکوت، نور کافی، پاکیزگی و وسعت مناسب محیط در بهینه بودن مکان مطالعه اهمیت فراوانی دارد.

فضای کتابخانه موسسه پویش فکری پرگاس علاوه بر ویژگی ها و مزیت هایی که در بالا گفته شد، از امکاناتی شامل: فضای باز، مکان استراحت، بوفه، کمد وسایل، آشپزخانه و اتاق ویژه برخوردار است. همچنین حضور مشاوران و مدرسان کادر آموزشی در موسسه، امکان رفع اشکالات درسی را برای دانش آموزان عزیز فراهم  کرده است. امید است که با بهره گیری دانش آموزان از این امکانات و خدمات ارائه شده توانسته باشیم زمینه رفاه و رشد شکوفایی را در امر تحصیل بیش از پیش برای آنان ایجاد کرده باشیم.

 

آدرس سالن مطالعه پرگاس: مشهد - بلوار وکیل آباد - خیابان جلال آل احمد - جلال آل احمد 6 - پلاک 60

تلفن سالن مطالعه : 05136031535

مسئول سالن مطالعه: 09362701574

سالن مطالعه دخترانه می باشد.