روش های صحیح مطالعه

صفحه اصلی   مطالب و اطلاعیه ها روش های صحیح مطالعه

  تاریخ انتشار : ۱۲:۵۶ ۱۳۹۸/۰۷/۰۱

  دسته : مطالب آموزشی

  دفعات بازدید : 297

هوشمندانه درس بخوانید
اگر مبحث درسی طولانی است و وقت زیادی هم ندارید بهتر است که از نکات مهم آن خلاصه برداری کنید و به این ترتیب بدون اینکه خسته شوید درس بخوانید. یادداشت برداری یکی از بهترین مهارت های درس خواندن محسوب می شود، خلاصه نویسی و یادداشت برداری باعث می شود که در زمان کمتر مطالب مهم تر را بخوانید و راحت تر به یاد بیاورید.


مطالب مهم را مشخص کنید
در اپلیکیشن پویش فکری پرگاس این امکان برای دانش پژوهان عزیز فراهم می باشد که سوالات با اهمیت بالا در هر آزمون را با لایک کردن برای خود ذخیره و در هر زمان که بخواهند  به آنها مراجعه کنند.


با تصاویر درس بخوانید
بیشتر دانش آموزان و دانشجویان با تصاویر بهتر از متن درس را یاد می گیرند و بیشتر می توانند مفاهیم را حفظ کنند، اگر شما هم از این دست افراد هستید می توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و مطالب مهم را با نقاشی کشیدن برای خود یادآوری کنید.

از خودتان کوییز بگیرید
پس از پایان هر فصل از کتاب می توانید در کمترین زمان با اپلیکیشن آزمون آنلاین پویش فکری پرگاس برای خود آزمون تمرینی بسازید و از خودتان کوییز بگیرید تا به این ترتیب نقاط ضعف خود را بشناسید و سوالات خود را از طریق کلینیک رفع اشکال آنلاین پرگاس رفع کنید.


خلاقانه درس بخوانید
یک راه برای لذت بردن از درس خواندن استفاده از روش های خلاقانه برای مطالعه می باشد، شما می توانید بین درس خواندن آزمون های آنلاین پویش فکری پرگاس را شرکت کنید و از محیط جذاب آن لذت ببرید.

از جعبه مرور استفاده کنید
استفاده از جعبه مرور یک روش بسیار موثر برای یادگیری بهتر است ،علاوه بر این باعث صرفه جویی در زمان می شود.  در اپلیکشین پرگاس بعد از هر آزمون سوالاتی که نیاز به مرور دارد در جعبه مرور ذخیره شده و در اختیار شما قرلر می گیرد.

برنامه ریزی داشته باشید
یک مشکل رایج در افرادی که سریع از درس خواندن خسته می شوند این است که برای درس خواندن خود برنامه ریزی نمی کنند، شما می توانید با ابزار ویژه برنامه ریزی آنلاین پویش فکری پرگاس برای هر روز و هر هفته خود برنامه ریزی و از امکانات بی نظیر این سامانه بهره مند شوید.
 

مطالب تصادفی

آزمون های تشریحی آنلاین

آزمون های تشریحی آنلاین

امتحانات مدرسه مهم ترین ابزار آموزشی جهت سنجش و هدایت وضعیت تحصیلی دانش آموزان است و همواره معیاری برای ...

بسته های آموزشی پرگاس

بسته های آموزشی پرگاس

بسته های آموزشی چیست؟ تا حالا توجه کردید که چرا بعضی از دانش آموزان مطلبی را با دیدن فیلم آموزشی بهتر ...

برنامه ریزی مطالعاتی و نقشه آزمون

برنامه ریزی مطالعاتی و نقشه آزمون

ریاضی رو از صفر شروع کن و به اوج برس شاید خودتو از چیزی که آرزوشو داری، دور می بینی، اما ...

نقشه آزمون های ریاضی پرگاس

نقشه آزمون های ریاضی پرگاس

نقشه  آزمون های ریاضی پویش فکری پرگاس در تمامی مقاطع، براساس طرح درس ابلاغی آموزش و پرورش به مدارس تدوین ...