مطالب و اطلاعیه ها

  تاریخ انتشار : ۱۳:۲۵ ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

  دسته : مطالب آموزشی

  دفعات بازدید : 317

مطالعه دیجیتال

شیوه درس خواندن از ابزارهای دیجیتال حاکم شده و افق تازه ای را به روی دانش آموزان، دانشجویان و دانش پژوهان گذاشته است.

از مزیت های مطالعه دیجیتال می توان به این موارد اشاره کرد:

در هنگام درس خواندن به صورت آنلاین یا از طریق نرم افزار ها طیف وسیعی از اطلاعات در دسترس دانش آموزان می باشد و امکان انتخاب مطلب مورد نظر برای آن‌ها وجود دارد؛ خاصیت هیجان برانگیز و کنجکاو کننده استفاده از ابزارهای تکنولوژی ایجاب می کند که افراد هنگام مطالعه از این طریق میل بیشتری به رد کردن صفحات و گذر از مطالب داشته باشند.

برطبق تحقیقات دانشمندان صرف فرصت بیشتر به صفحه زدن و سریع خواندن به جای مطالعه عمیق نمونه بارزی از رفتارهای مطالعه دیجیتالی است. وجود تصاویر رنگی و متحرک در صفحه مخفی شدن حجم زیادی از مطالب در حجم کم حافظه سخت افزاری و غیره از دلایل جذابیت استفاده از ابزارهای دیجیتالی می باشد.

پس جالب است اگر بتوانیم لذت استفاده از ابزارهای دیجیتالی را با لذت مطالعه ادغام کنیم تا همراه با بهره مندی دانش آموزان از مطالب جدید و یادگیری آن ها، فرصت استفاده از مزیت‌های تکنولوژی هم به آن‌ها داده باشیم تا اشتیاق استفاده از این ابزار آن‌ها را به سمت مطالعه بیشتر پیش ببرد و بر کیفیت مطالعه اثر مثبت بگذارد.

با بهره گیری و دقت نظر در مطالب گفته شده و خیلی از موضوعات مهمی که در حوصله قلم نمی گنجد، کادر آموزشی موسسه پویش فکری پرگاس به منظور سرعت بخشیدن به روال درس خواندن دانش آموزان نرم‌افزارهایی را تهیه و ارائه نموده است که می تواند در این مورد ما را به هدف مورد نظر برساند.