مطالب و اطلاعیه ها

دسته بندی آزمون های آنلاین

  تاریخ انتشار : ۱۶:۴۰ ۱۳۹۸/۰۲/۰۸

  دسته : مطالب آموزشی

  دفعات بازدید : 51

آزمون و دسته بندی آزمون به چه معناست؟

آزمون وسیله ای برای اندازه گیری ویژگی ها وصفات روانی است که توسط آن می توان اطلاعاتی در مورد میزان آموخته های دانش آموزان  و دانشجویان از مطالب تدریس شده در کلاس جمع آوری کرد همچنین تعیین نگرشها و علاقه ی ایشان نسبت به امور مختلف را اندازه گیری نمود.

آزمونهای مختلف را می توان با توجه به ویژگی  های مورد اند ازه گیری به دو دسته ی کلی آزمونهای توانایی و آزمونهای عاطفی تقسیم بندی کرد.

آزمونهای توانایی به دو دسته آزمونهای استعداد و آزمونهای پیشرفت تحصیلی تقسیم می شوند.

آزمونهای استعداد: در این آزمون میزان توانایی یا آمادگی فرد را برای انجام دادن کارهایی که در پیش دارد و همچنین ظرفیت او را برای یادگیریهای مختلف می سنجند.

آزمونهای پیشرفت تحصیلی: در این آزمون دانش و مهارتهایی را که فرد تا لحظه ی اجرای آزمون کسب کرده است اندازه می گیرند. و در نتیجه این آزمونها ناظر به گذشته اند. آزمونهای هوش و امتحانهایی که برای موضوعات گوناگون درسی تهیه می شوند از این دسته هستند.

 آیا می دانید:

مؤسسه پویش فکری پرگاس با کادری مجرب در مشهد  سعی بر آن دارد که در زمینه طراحی آزمون علاوه بر مباحث آموزشی مورد نیاز دانش آموزان، آنها را برای هر گونه آزمون اعم از آزمون های پایانی سال تحصیلی، کنکور سراسری و مسابقات علمی آماده کند تا دانش آموزان بالاترین امتیاز را کسب کنند.

در سامانه آموزشی پرگاس آزمون‌های مختلفی برای هر پایه تحصیلی اعم از پایه اول متوسطه، پایه دوم متوسطه و دانش اموزان پیش دانشگاهی در نظر گرفته شده که والدین می‌توانند با ثبت نام فرزندان خود در این سامانه آموزشی از همه منابع ارائه شده، در پیشرفت تحصیلی فرزندان‌شان بهره ببرند.

انواع آزمونها:

آزمون موضوعی:  شامل سوالاتی منتخب از موضوعی خاص در یک درس مشخص می باشد که برای یک پایه تحصیلی یا چندین پایه تحصیلی مشترک می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

آزمون طبقه بندی: کارشناسان گیتی آزمون این آزمونها را به داوطلبانی توصیه می کنند که می خواهند توانمندی خود را در بخش های مختلف یک درس به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهند.

آزمون جامع: شامل سوالاتی منتخب از بین چندین هزار سوال تالیفی و مسابقاتی می باشد که با در نظر گرفتن نکات آموزشی استاندارد طراحی و تنظیم شده اند.

آزمون سفارشی: در این آزمون داوطلب قادر خواهد بود در هر ساعت از شبانه روز با توجه به نیاز خود اقدام به ساخت آزمون نموده و با انتخاب مواردی همچون موضوع، فصل و پایه تحصیلی ... آزمون مورد نظر خود را سفارش دهد تا سامانه با توجه به درخواست وی در همان لحظه با استفاده از بانک سوالات گیتی آزمون به صورت کاملاً هوشمند آزمون را طراحی و در اختیار او قرار دهد. 

آزمون برگزیده: در بر گیرنده سوالاتی برگزیده از میان سوالات کنکور های سراسری پیشین می باشد برای کسانی که می خواهند خودشان را در شرایطی مشابه آزمون سراسری ببینند و دقت و سرعت تست زنی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

آزمون امتحانی: در برگیرنده سوالاتی منتخب از میان نمونه سوالات امتحانی سال های پیشین می باشد برای کسانی که می خواهند خودشان را در شرایطی مشابه آزمون پایانی ببینند.

آزمون کنکور سراسری: شامل سوالات کنکور های سراسری پیشین بدون هیچ گونه تغییری می باشد و به داوطلبانی توصیه می شود که می خواهند دقت و سرعت تست زنی خود را مورد سنجش قرار داده و با سوالات کنکوری آشنا شوند.