مطالب و اطلاعیه ها

شرکت در آزمون

  تاریخ انتشار : ۱۷:۳۱ ۱۳۹۸/۰۲/۱۰

  دسته : اطلاعیه ها

  دفعات بازدید : 86

چرا شرکت در آزمون مهم است؟

یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان این است که به محض اینکه از برنامه راهبردی و تنظیم شده خود عقب می افتند در آزمون شرکت نمی کنند تا روحیه شان ضعیف نشود. و اگر این زمان آزمون را به مطالعه کردن اختصاص دهند مسلماً نتیجه بهتری می گیرند و راندمان بهتری خواهند داشت.

کارشناسان مؤسسه پویش فکری پرگاس سعی بر آن دارد در طی دوره بهترین کتاب های کمک درسی متناسب با توانایی علمی دانش آموز به ایشان معرفی گردد و اگر کتاب های کمک درسی معرفی شده کافی نبود و علائم افت تحصیلی در ایشان مشاهده شد، کلاس های تقویتی مناسب، به دانش آموزان معرفی شود.

از طرفی برای اینکه انگیزه دانش آموز در دراز مدت از بین نرود آزمون هایی هدفمند در نظر گرفته است که توسط کارشناسان در سامانه آزمون آنلاین معرفی می شود و دانش آموز می تواند با آرامش کامل در مکان امن خانه در این آزمون ها شرکت کند تا مشاورین تحصیلی پویش فکری پرگاس  با در اختیار داشتن کارنامه مشاوره محور که پس از آزمون داده می شود، شناخت بیشتری نسبت به توانمندی دانش آموز کسب کنند و بهتر برای ادامه مسیر پیشرفت دانش آموز برنامه ریزی نمایند.

آزمون ها به چه صورتهایی برگزار می شود؟

بعضی از آزمونها به این صورت است که داوطلب در آن شرکت می کند و صرفاً جنبه تمرینی دارد و برای یادگیری  بیشتر داوطلب است. و ممکن است داوطلب مطالبی را که نمی داند همانجا با مراجعه به کتاب پیدا کند. (در این گونه آزمون ها امکان تقلب وجود دارد.)

بعضی از آزمونها در یک مکان خاص مثل سالن مرکز آزمون و در یک زمان مشخص برگزار می شود به این صورت که دانش آموزان در یک ساعت مشخص در مرکز حضور پیدا می کنند و آزمون برگزار می شود. (در این گونه آزمون ها امکان تقلب وجود ندارد.)

بعضی از آزمون ها به صورت حضوری نیست و فقط در یک تاریخ و یک ساعت مشخص برگزار می شود و افراد فقط در همان زمان می توانند شرکت کنند در غیر این صورت آن را از دست می دهند. (در این گونه آزمون ها امکان تقلب وجود ندارد.)

بعضی دیگر ازآزمون ها به شیوه ای متفاوت برگزار می شود به این صورت که سؤالات افراد شرکت کننده با هم متفاوت است و ممکن است سؤالات هر شرکت کننده با شرکت کننده کنار خودش متفاوت باشد. (در این گونه آزمون ها امکان تقلب وجود ندارد.)