1. خانه
  2. محتوای آموزشی
  3. کتاب ها
  4. پیش از آنکه بخوابم

پیش از آنکه بخوابم


مشخصات:

  کد : 676

  محتوا: کتاب های غیر درسی

  موضوع: رمان

  نوع محتوا: فصلی

  تعداد فایل ها: 1 عدد

  مبلغ: رایگان

  تاریخ انتشار: ۲۲:۲۴ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱


توضیحات:

رمان پیش از آن که بخوابم اولین رمان نویسنده آن یعنی اس جی واتسون در سال ۲۰۱۱ است که توسط خانم شقایق قندهاری ترجمه شده و نشر آموت آن را به چاپ رسانده است.

نکته جالب توجه در مورد این نویسنده بریتانیایی این است که تحصیلات او در رشته فیزیک بوده و مدتی به عنوان شنوایی سنج در بیمارستان کار میکرده است. این پیش زمینه از نویسنده، خواننده را بر آن میدارد که با رمانی آبکی طرف است یا یک شاهکار ادبی.

فکر و ایده اصلی این رمان، از ماجرای مردی به نام هنری مولایسون شکل گرفته است. این مرد در ۲۷ سالگی و بعد از یک عمل جراحی دچار فراموشی شده است. هنری مولایسون حدود ۸۲ سال عمر کرد، اما هرگز نتوانست خاطره جدیدی برای خودش بسازد. این تصویر و این روایت واقعی برایم تکان دهنده بود. تلاش کردم که تصویر پیرمردی را در ذهنم مجسم کنم که هر روز خودش را درون آینه نگاه می کند و انتظار دارد مردی بیست و هفت ساله ببیند.
دشوارترین تلاشی که برای نوشتن این رمان کردم این بود که داستان را با زاویه دید اول شخص و از زبان همان کسی بنویسم که دچار فراموشی روزانه می شود. همین موضوع برای من چالش بزرگی بود. زیرا باید حواسم را جمع می کردم که چیزی از زیر دستم در نرود.


ارسال دیدگاه