ریاضیات فندقی


مشخصات:

  کد : 714

  محتوا: بازی و معماهای منطقی

  پایه تحصیلی: چهارم ابتدایی، پنجم ابتدایی، ششم ابتدایی

  نوع محتوا: موضوعی

  تعداد فایل ها: 36 عدد

  مبلغ: 68,000 تومان

  تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳


توضیحات:

سه نکته طلایی برای آموزش جذاب

پاسخ خلاقانه برای حل یک مشکل، گاه بیرون از جعبه مشکلات ما قرار دارد. ما، شاگردانمان و ریاضیات دوست‌داشتنی، در داخل جعبه آموزش قرار گرفته‌ایم و مشکل ما برای آموزش ریاضی به شاگردانمان، ممکن است راه حلی بیرون این جعبه داشته باشد. باید ببینیم کدام فرآیند اثربخش در بیرون از جعبه آموزش، می‌تواند راهکاری خلاقانه برای برطرف کردن این مشکل به ما ارائه دهد. 

فرآیند خوردن آجیل را در نظر بگیرید؛ مراسم خاصی لازم ندارد، در بسته‌های کوچک ارائه می‌گردد و اضافه شدن آن به دورهمی‌ها باعث جذاب‌تر شدن جمع خانواده می‌شود. همین سه نکته طلایی برای جذاب کردن آموزش کافیست. 

ما می‌توانیم آموزش ریاضی را در بسته‌های کوچکی ارائه دهیم که نیازمند دانش قبلی ریاضی نباشد، در مراسمی بسیار ساده قابل انجام باشد و موجب سرگرمی علمی جمع خانواده گردد. 

با این ایده، من و دکتر محمد غلام‌پور یک دوره آموزش ریاضی از طریق بازی را برای دانش‌آموزان و معلمان دبستان فراهم آورده‌ایم که از ۳۷ کلیپ کوتاه تشکیل شده است. این مجموعه، از بسته‌های کوچک تشکیل شده است، برای یادگیری آن هیچ پیش‌نیاز قبلی لازم نیست و می‌تواند همه اعضای خانواده را سرگرم سازد. 

ما نام این مجموعه را «ریاضیات فندقی» گذاشته‌ایم. ظرف آجیل ریاضی ما ممکن است مغزهای دیگری را هم برای براق کردن ذهن و ورزیده ساختن مغز شما در خود داشته باشد که در مجموعه‌های احتمالی بعدی به آنها خواهیم پرداخت. استقبال شما از این مجموعه و نقدهای سازنده شما برای بهتر کردن تنقلات ریاضی بعدی ما، می‌تواند آجیل کاملی از ریاضیات سرگرم‌کننده را برای شب‌های دورهمی شما فراهم سازد. 

مجید میرزاوزیری



پیش نمایش

ارسال دیدگاه