101 کلیپ نامدار ویژه المپیادی ها

  1. خانه
  2. بسته های آموزشی
  3. تیزهوشان و المپیاد دانش آموزی
  4. 101 کلیپ نامدار ویژه المپیادی ها

  کد بسته: 278

  پایه تحصیلی: هفتم متوسطه، هشتم متوسطه، نهم متوسطه، دهم متوسطه، یازدهم متوسطه

  درس: ریاضی , المپیاد ریاضی دانش آموزی

توضیحات:

ویژه کسانی که بدون دانش قبلی می خواهند اولین قدم را برای شرکت در المپیاد ریاضی یا کامپیوتر یا یک آزمون مفهومی ریاضی بردارند و به تقویت مهارت حل مسئله می اندیشند.

۱۰۱ کلیپ نامدار

تجربه بیش از سه ماه تدریس به شیوه آموزش مجازی به روش‌های متفاوت، باعث شد تا من بتدریج بتوانم راه مناسب را برای تکرار مجازیِ آنچه در کلاس‌های حضوری‌ام انجام می‌دادم پیدا کنم. متوجه شده‌ام که مراحل کار برای کسی که می‌خواهد موضوع جدیدی را یاد بگیرد در بهترین حالت می‌تواند این باشد:

  • مطالعه بخش کوتاهی از یک کتاب معرفی شده توسط معلم؛
  • مشاهده کلیپ تدریس همان بخش توسط معلم به صورت آفلاین و تکرار مشاهده در صورت نیاز؛
  • شرکت در کلاس رفع اشکالِ همان معلم به منظور برطرف کردن اشکالات احتمالی و مشاهده مثال‌های بیشتر.

من این کار را برای یک دوره آموزش مقدماتیِ موضوعات مفهومی ریاضی و کامپیوتر در ۶ زمینه مختلف انجام دادم. چنین دوره‌ای در حالت حضوری معمولاً در ۱۲ جلسه یک و نیم ساعته برگزار می‌شد و برای افرادی که می‌خواستند خود را برای بخش‌های ابتکاری، مفهومی و استدلالیِ یک آزمون ورودی یا مسابقه‌ای مانند المپیاد ریاضی، المپیاد کامپیوتر، شهر ریاضی، مسابقه دانشجویی یا دیگر مسابقاتی از این نوع آماده کنند مفید بود.

اکنون من توانستم درس مورد نیاز را در یک کلیپ ۵ و نیم دقیقه‌ای و کل دوره را در ۱۰۰ کلیپ با زمان مجموعی برابر ۱۰ ساعت و ۶ دقیقه به انجام برسانم. عنوان این مجموعه را «۱۰۱ کلیپ نامدار» گذاشته‌ام چون برای هر مسأله‌ای یک نام مشخص انتخاب کرده‌ام تا مراجعه به آن در دفعات بعدی راحت‌تر باشد.

سؤال این است: چرا درسی که قبلاً در ۱۸ ساعت ارائه می‌شد اکنون در حدود ۱۰ ساعت ارائه شده است؟

من چند دلیل برای پاسخ به این پرسش یافته‌ام:

  • در کلاس حضوری، شاگردان به طور معمول با موضوع مورد بحث آشنا نیستند و یادگیری درس با اولین برخورد برای آنها سخت است؛ مخصوصاً این که نمی‌توان صحبت مدرس را ذخیره کرد و دوباره شنید. از این رو سؤالاتی می‌پرسند که باعث می‌شود معلم همان جملات خود را تکرار کند. این تکرار وقت می‌گیرد. توجه داریم که سؤالات خوبی نیز در کلاس مطرح می‌شود که در روش مجازی مطرح شده در بالا، در کلاس رفع اشکال مورد بحث قرار خواهد گرفت.
  • در کلاس حضوری بخش زیادی از وقت مدرس صرف ساکت کردن شاگردان می‌شود. این اتفاقی است که در مقاطع پایین‌تر و پایه‌های پایین‌تر هر مقطع، شایع‌تر است.
  • در کلاس حضوری، آموزش به صورت نقطه‌ای و متمرکز بر تک تک شاگردان انجام نمی‌شود و از این رو مدرس باید وقت زیادی را برای پخش کردن نگاه خود روی همه شاگردان، به طور یکنواخت، بگذارد. از این رو لازم است گاهی اوقات جملات خود را چند بار تکرار کند و هر بار زاویه خاصی از کلاس را هدف بگیرد تا مطمئن شود که عدالت را در نگاه رعایت کرده است و افراد بهره متناسبی از کلام او برده‌اند.

آموزش مجازی، علیرغم ضعف‌های فراوانی که در نوع آنلاین دارد می‌تواند بسیار مفید باشد. مهم این است که شیوه مناسب را بیابیم، تجربه کنیم، تعدیل نماییم و ترمیم کنیم تا به نقطه بهینه آن دست یابیم.

من، پس از این مدت کوتاه، نهایتاً موفق شدم روشی شاگردپسند را بیابم که اصول معلمی‌ام را هم در آن به تمامی رعایت کرده باشم. ترکیب زیر به نظرم بهترین شیوه‌ای است که می‌تواند به شکل قابل قبولی مؤثر باشد:

مطالعه بخشی از کتاب + مشاهده یک کلیپ تدریس کوتاه از همان بخش + تکرار مشاهده همان کلیپ + رفع اشکال آنلاین + شرکت در یک خودآزمون مرتبط با همان موضوع

مزایا: آشنایی با روش های متنوع حل مسائل ریاضی - امکان رفع اشکال آنلاین - تمرین تست زنی- درسنامه ویدئویی- آشنایی با نمونه سوالات المپیاد ریاضی

320,000 تومان با تخفیف ویژه 298,000 تومان

نمایش ویدئو

بسته های پیشنهادی

روش های پیشرفته برای حل مسائل ریاضی

205,000 تومان
با تخفیف ویژه 189,000 تومان
کد : 444

10 رویکرد برای حل مسائل ریاضی

180,000 تومان
با تخفیف ویژه 159,000 تومان
کد : 438

ارسال دیدگاه