1. خانه
  2. مطالب و اطلاعیه ها
  3. مطالب مشاوره ای و آموزشی
  4. باهوش کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

  تاریخ انتشار : ۰۹:۳۶ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳

  دسته : مطالب مشاوره ای و آموزشی

باهوش کیست و چه ویژگی هایی دارد؟


اگر این ۶ نشانه را دارید از دیگران باهوش‌تر هستید:

جنبه‌هایی که میزان هوش افراد را نشان می‌دهد بسیار متفاوت و وسیع است و در کارهای روزمره نیز خود را نشان می‌دهد. وجود ۶ نشانه در شما نشان می‌دهد که از دیگران هوش بیشتری دارید. نمره‌ای که شما در امتحان به دست می‌آورید نشان‌دهنده هوش شما نیست. جنبه‌هایی که میزان هوش افراد را نشان می‌دهد بسیار متفاوت و وسیع است و در کارها روزمره نیز خود را نشان می‌دهد.

وجود این ۶  ویژگی در شما نشان می‌دهد که از دیگران هوش بیشتری دارید:

۱. با خودتان صحبت می‌کنید: افکار زیادی که دارید سازماندهی می‌کنید و همچنین با گفتگوی درونی با خود، کارهایتان را دقیق‌تر انجام می‌دهید.
۲. ممکن است دیگران به شما بگویند تنبل هستید: درحالی که شما دارید بر روی چیزی تمرکز می‌کنید و یا در افکارتان برای سنجیدن چیزی غرق شده اید.
۳. کارهایتان را درشب انجام می‌دهید: بسیاری از افرادی که هوش زیادی دارند ذهن آن‌ها در شب بازدهی و عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.
۴. علاقه‌مند به هنر و کارهای هنری هستید: این دسته افراد به دلیل ظرفیت بالای ذهنی قدرت فهم و درک بالایی از هنر دارند و به هنر علاقه‌مند هستند.
۵. در انجام کارهایتان تعلل می‌کنید: زیرا دقت می‌کنید که کارهایتان دقیق و خوب پیش روند و به همین دلیل ممکن است از نظر دیگران این معطل کردن به حساب بیاید.
۶. استعدادهای خود را دست کم می‌گیرید: مطالعات نشان داده است که افراد با هوش بالاتر اعتماد به نفس کمتری دارند و در مقابل افراد با هوش کمتر پرادعا هستند.

داشتن ضریب هوشی بالا شاید برای هر فردی یک آرزو باشد اما اگر با افراد باهوش صحبت کنید متوجه می شوید که این موهبت می تواند گاهی موجب رنجش آن ها شود.
افراد باهوش دارای ویژگی هایی هستند که ان ها را از دیگران متمایز می کند. به طور کلی رفتار و گفتار این افراد به راحتی برای افراد معمولی قابل درک نیست و حتی در مواردی باعث می شود که مورد تمسخر افراد قرار بگیرند.
اگر این ۶ مورد برای شما نیز مانند یک کابوس عذاب آور است به شما تبریک می گوییم شما یک فرد باهوش هستید.

تصحیح اشتباهات: اگر خیلی باهوش باشید و فردی یک مطلب را به اشتباه و نادرست بیان کند و خیلی سخت می توانید خودتان را کنترل کنید تا اشتباه او را در همان لحظه تصحیح نکنید.

فکر بیش از حد: گاهی در دام توالی فکر های مختلف می افتید و خیال های زیادی به سراغتان می اید که دیگر گذر زمان را احساس نمی کنید و همین فکر خای طولانی و تجزیه و تحلیل ها تصمیم گیری را برای شما به امری دشوار تبدیل می کند.

می دانید که نمی دانید: هوش در واقع نتیجه ای متضاد بر روی شما می گذارد. هرچه بیشتر اطلاعات زیادی بدست می اورید و کتاب های بیشتری میخوانید بیشتر میفهمید که هیچ چیز نمی دانید . تحقیقات نشان داده است هرچه میزان ضریب هوشی شما کمتر باشد بیشتر توانایی های شناختی خودتان را بالا میگیرید.

به جای احساس فکر می کنید: در اکثر موارد بیشتر از ان که احساسات خود را بیان کنید بیشتر ان ها را توضیح می دهید و در پایان نیز باز هم احساس می کنید که همچنان کلی حرف در دلتان باقی مانده.

توقع همه از شما: همه از شما انتظار دارند که بهترین باشید و فرقی نمی کند بهترین بودن در چه زمینه ای است. این اتفاق باعث می شود که در بسیاری از موارد نتوانید درباره ضعف هایتان با دیگران حرف بزنید.

کمتر تلاش می کنید: بهرحال افراد باهوش به تلاش کمتری برای رسیدن به اهدافشان نیاز دارند در نتیجه تلاش کمتری می کنند اما این کار همیشه درست نیست و ممکن است شما را از اهدافتان دور کند.

مطالب تصادفی

به ثمر نشستن یک رؤیا

به ثمر نشستن یک رؤیا

زمان خیلی زود می‌گذرد. این جمله‌ای است که اکثر ما با تأسف ابراز می‌داریم. در سنین بالاتر، این گذر عمر ...

معرفی پنل والدین

معرفی پنل والدین

ایجاد این پنل با هدف اطلاع رسانی و امکان نظارت آسانتر و سریعتر والدین به کلیه فعالیت هایی است که ...

مطالعه دیجیتال

مطالعه دیجیتال

شیوه درس خواندن از ابزارهای دیجیتال حاکم شده و افق تازه ای را به روی دانش آموزان، دانشجویان و دانش ...

امکانات بی نظیر پنل مدیر موسسه

امکانات بی نظیر پنل مدیر موسسه

امکانات بی نظیر پنل مدیر موسسه، مدرسه یا آموزشگاه این پنل به جهت نظارت مدیران مدارس در کلیه فعالیت ها و ...