قتل در فانوس دریایی

  1. خانه
  2. محتوای آموزشی
  3. کتاب ها
  4. قتل در فانوس دریایی

مشخصات:

  کد : 426

  درس: فروشگاه کتاب

  پایه تحصیلی: هفتم متوسطه، هشتم متوسطه، نهم متوسطه، دهم متوسطه، یازدهم متوسطه، دوازدهم متوسطه

  نوع درسنامه: فصلی

  مبلغ: 18,000 تومان

  تاریخ انتشار: ۲۳:۵۳ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴

توضیحات:

دانلود کتاب قتل در فانوس دریایی

معرفی کاربرد ریاضیات در جرم شناسی در یک داستان جنایی مهیج

اسامی شخصیت های داستان با استفاده از نت های موسیقی رمزنگاری شده اند. هر فصل با یک گزاره منطقی آغاز می گردد و نهایتا با استفاده از آنها قاتل شناسایی می شود.

در این داستان ریاضیدان و یک کارآگاه به دنبال شناسایی قاتل هستند. داستان دارای دو پایان مجزا می باشد.

 

مصاحبه با یکی از شخصیت‌های خیالیِ کتاب «قتل در فانوس دریایی» به نام «دوفالاره»

+ سلام. شما یکی از شخصیت‌های خیالی داستان «قتل در فانوس دریایی» نوشته «مجید میرزاوزیری» هستید. اگر امکان دارد خود را برای ما معرفی کنید و توضیحاتی در مورد این کتاب بدهید.
- سلام. چه کسی گفته که من خیالی هستم؟ اصلاً تعریف شما از خیالی چیست؟ شما این کتاب را خوانده‌اید؟ هر کس این کتاب را خوانده باشد با منطق آشنا می‌شود و سعی می‌کند که روی گزاره‌هایش دقت بیشتری داشته باشد. من حدود ده سال است که در این کتاب زندگی می‌کنم.
+ من کتاب را نخوانده‌ام ولی حرف‌های شما را قبول دارم. شما در این ده سال از کتاب بیرون نیامده‌اید؟
- تعریف شما از بیرون و درون چیست؟
+ حدس می‌زدم. در کتاب هم شما به عنوان «مرد سمج» که به هر چیزی گیر می‌دهد معرفی شده‌اید.
- اما شما گفتید که کتاب را نخوانده‌اید! پس چطور امکان دارد که بدانید چه چیزی در مورد من در کتاب نوشته شده است؟ به شما پیشنهاد می‌کنم که حتماً کتاب را بخوانید. اسامی با نُت‌های موسیقی رمز شده‌اند و شما باید بتوانید آنها را کشف رمز کنید. من در کتاب «دو-فا-لا-ره» نام دارم؛ چهار نُت موسیقی.
+ باید کتاب جالبی باشد. واقعاً قتلی در کتاب رخ داده است؟
- تعریف شما از واقعاً چیست؟ به نظر شما داستان نوشته شده توسط واژه‌های یک کتاب می‌تواند واقعی باشد؟ البته در کتاب عنوان شده که قتلی رخ داده است. یک ریاضیدان و یک کارآگاه در رقابت با یکدیگر قصد دارند قاتل را شناسایی کنند.
+ پس باید داستان مهیجی باشد.
- و آموزنده. روش مناسبی برای مسأله محور کردن آموزش ریاضی است. وقتی شما با مسأله‌ای مواجه شوید اهمیت درس را بهتر می‌فهمید. در قسمت‌هایی از کتاب، منطق آموزش داده می‌شود. شما به قدری برای مشخص شدن قاتل هیجان دارید که شدیداً علاقه‌مند به یادگیری این قسمت‌ها می‌شوید. اگر ابتدا به ساکن شروع به یادگیری منطق کنید تا این حد برای شما جذاب و کاربردی نخواهد بود.
+ توضیحات شما آدم را علاقه‌مند به خواندن کتاب می‌کند.
- ضرری ندارد. حتماً این کار را انجام دهید. اخیراً مطالعه کتاب کم شده است و بد نیست به هر شیوه‌ای شده افراد را علاقه‌مند به مطالعه کنیم؛ حتی از طریق مصاحبه با شخصیتی خیالی مثل من از کتابی جنایی مثل «قتل در فانوس دریایی».
+ از وقتی که گذاشتید متشکرم.
- برای شخصیت‌های خیالیِ داستانی، وقت تعریف نشده است. نگران نباشید.


ارسال دیدگاه