ترویج ریاضیات با داستان

  1. خانه
  2. محتوای آموزشی
  3. کتاب ها
  4. ترویج ریاضیات با داستان

مشخصات:

  کد : 438

  درس: فروشگاه کتاب

  پایه تحصیلی: هفتم متوسطه، هشتم متوسطه، نهم متوسطه، دهم متوسطه

  نوع درسنامه: فصلی

  مبلغ: 20,000 تومان

  تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ ۱۳۹۹/۰۵/۱۰

توضیحات:

ترویج ریاضیات با داستان

ترویج ریاضیات با هدف ایجاد علاقه در اقشار گوناگون به منظور تأثیرگذاری اجتماعی در زمینه آشتی با ریاضی به روش‌های متفاوتی در کشورهای مختلف مورد تجربه قرار گرفته است.

من به دلیل آن که در دوران دانش‌آموزی علاقه چندانی به ریاضی نداشتم، خود را به این وظیفه نانوشته ملزم کرده‌ام تا به هر روشی که می‌توانم آشتی با ریاضیات و ایجاد علاقه‌مندی در دانش‌آموزان و دانشجویان را به ریاضی مورد هدف قرار دهم.

در طی ۲۵ سال گذشته از طریق تدریس به شیوه متفاوت، برگزاری مسابقات هیجانی ریاضی مانند شهر ریاضی و فوتبال ریاضی، داستان‌نویسی به سبک ریاضی و برگزاری رویدادهای جذاب در نمایشگاه‌های مناسبتی مختلف به بهانه ترویج ریاضیات، این وظیفه نانوشته را به انجام رسانده‌ام.

یکی از این مجموعه فعالیت‌ها، نگارش کتاب داستانی با عنوان یادگیری ریاضی به عنوان زبان دوم است. در این کتاب سعی شده تا با روایتی داستانی در مورد زندگی یک خواهر و برادر به نام‌های نگار و نیما، موضوعات مختلف ریاضی از جنبه آموزشی، تاریخی و کاربردی، در قالب داستان به رشته تحریر درآید.

در این داستان علاوه بر آن که با ماجرایی مرموز و جذاب مواجه می‌شوید، مطالبی نیز در مورد ریاضی یاد می‌گیرید و این تجربه برای شما ایجاد می‌شود که موضوعات درسی ریاضی چطور می‌تواند در زندگی معمولی مورد استفاده قرار گیرد. اشاره به جنبه‌های تاریخی و وجود ریاضیدانان بزرگ به عنوان شخصیت‌های داستان در کنار نیما و نگار، این ماجرا را جذاب‌تر کرده و دانش تاریخی شما در مورد ریاضیات را نیز افزایش می‌دهد.


ارسال دیدگاه